Skip to content

Čemu a proč se věnujeme?

Když jsem se v roce 2018 narodila, představa mých rodičů, jak budeme prožívat první společné měsíce a roky života se rychle změnila. Měla jsem řadu zdravotních komplikací a mimo jiných starostí a radostí se mnou museli několik měsíců cvičit Vojtovu metodu a u toho vymýšleli, jak mi otravné cvičení zpříjemnit, jak mě motivovat, no zkrátka jak to udělat, abych byla šťastná i při těch méně příjemných činnostech.

Taťka ve své práci sedí celý den u počítače. Manuální práce mu dlouho chyběla, proto se do výroby prvního nápadu, kterým byl activity board, vrhl s nadšením. Já jsem v tu dobu jen ležela, ale mamku s taťkou zaujalo a mile překvapilo, jak si i přes to s boardem dokážu hrát a jak mě motivoval k dalšímu pohybu. Když jsem se za pár měsíců začala plazit, vyrobili mi trojúhelník Piklerové, u kterého jsem nejprve prozkoumala šikmou plochu, dostala se na čtyři, začala zkoušet žebřiny a velmi brzy s lehkou dopomocí trojúhelník přelezla (ačkoliv tou dobou jsem k samostatné chůzi měla ještě hodně daleko). Moc mě to bavilo a na trojúhelníku jsem s radostí posilovala každý den. Další hračka v naší tělocvičně byla houpačka Gunga, díky které jsem posilovala další svaly. Byla to houpačka, která našemu bytu dodala úplně jiný rozměr radosti a nadšení. 🙂 A když jsem se konečně rozběhla po svých, přišel na řadu senzomotorický koberec, u mě oblíbenější výraz – bosá stezka. Pak přišly balanční desky a v hlavě má mamka s taťkou několik dalších nápadů, které by rádi postupně realizovali. 

Proč jsme se rozhodli založit firmu?

Viděli jsme nadšenou naši dceru. Měli jsme krásnou zpětnou vazbu od fyzioterapeutů, ergoterapeutů i kamarádů, kterým se naše práce líbila. A to byl ten okamžik, kdy jsme si řekli, půjdeme do toho. Budeme vyrábět hračky a pomůcky, s kterými si děti budou hrát rády, s nadšením a u kterých budou hravou formou rozvíjet kreativitu, vnímání prostoru a zapojí všechny svaly v těle.  

Zatím se výrobě věnujeme pouze po večerech a víkendech. Mějte proto, prosím, s námi trpělivost s dodací lhůtou. Ale co slíbíme, to splníme. 🙂

Jaká je naše vize?

Díky naší dceři víme, jak jsou rehabilitace a ergoterapie náročné nejen fyzicky, psychicky ale také finančně. Chceme vyrábět hračky a pomůcky, které budou bezpečné, cenově dostupné, budou dětem přinášet radost z pohybu a objevování světa.

Výrobky z přírodních materiálů jsou příjemné na dotek, dlouhodobě udržitelné a mohou sloužit po generace. Na konci životnosti je možná ekologická likvidace.

Věříme, že firma JPwood CZ bude časem platit rehabilitace nejen naší dceři, ale pomůže i jiným dětem, které to budou potřebovat.

Shrnutí – pokud Vás nebavil text výše 🙂

JP wood CZ je rodinná firma zabývající se zakázkovou výrobou dřevěných hraček, terapeutických a didaktických pomůcek především pro děti ve věku 0-6 let, některé produkty jsou určené dětem starším i dospělým. Naše hračky a pomůcky děti rozvíjí v pohybových aktivitách a v objevování okolního prostředí. Naším cílem je spokojený rodič, a hlavně šťastný potomek.

Děkujeme za Váš zájem.

S přáním hezkého dne, tým JP wood CZ

JPwood Team